Komody – białe czy naturalne?

Komoda to mebel, którego raczej nigdy nie zabraknie w naszych domach. Jej obecności wymaga przede wszystkim moda, ponieważ dzisiaj w każdej stylizacji komoda się pojawia. Nie jest to jednak najważniejsze.

Funkcjonalny mebel - komoda

Ten mebel jest po prostu szalenie praktyczny i uniwersalny, może się zmieścić w każdym pomieszczeniu, a jego pojemność jest czymś, z czego naprawdę nie warto rezygnować, szczególnie gdy mamy wiele przedmiotów, czy nawet ubrań. Powstaje jedynie pytanie, czy pozostać przy naturalnych formach mebla i jego prawdziwych kolorach, czy raczej zdecydować się na bardzo modną w ostatnim czasie biel? Jest to na pewno kolor ponadczasowy, a istnieje bardzo dobra szansa, że istnieją także różne podejścia do aranżacji, które taki kolor komody sugerują lub nawet go wymuszają.

Różne oblicza mebla

Komoda kojarzy nam się przede wszystkim z prostotą, niewielkim pudełkiem z szufladami postawionym przy ścianie, W dzisiejszych czasach jednak nie ma prostoty i nawet nieskomplikowane rozwiązania można zaproponować na sto różnych sposobów. Warto podkreślać to, że niektóre komody mogą być po prostu elementami dekoracji i to będziemy ich główne zadanie. W takich komodach będziemy mieli bogato zdobione fronty i uchwyty charakterystyczne dla art deco czy shabby shic. Większość komód to jednak meble bardzo proste, których liczy się przede wszystkim ich praktyczna strona, czyli zdolność do przechowywania dużej ilości posegregowanych rzeczy.

Meble naturalne

W znakomitej większości przypadku dekoracyjność oraz praktyczność będą się oczywiście łączyły, ponieważ jedno nie wyklucza drugiego. Mamy w końcu skrytkę, która znakomicie pasuje do pomieszczenia. Możliwości aranżacji jest wiele. Popularnością zawsze cieszą się klasyczne rozwiązania pokryte woskiem lub lakierem, ale rynek jest pełny również rozwiązań dopasowanych do bardzo konkretnych pomysłów stylistycznych.

Do czego pasuje biała komoda?

Biel jest uniwersalna, ale nie będzie pasowała do wszystkiego. Najlepiej sprawdzać się będzie w pomieszczeniach opartych na stylu skandynawskim i prowansalskim, ale także na wnętrzach ludwikowskich. Zdecydowanie lepiej jest je umieszczać w pomieszczeniach jasnych i dobrze oświetlonych, co nie wyklucza naturalnie także kontrastowych wnętrz nowoczesnych. Jeśli chcemy mieć pewność, że komoda pasuje do danego miejsca, dodajmy do niej smaczki stylistyczne w stylu już obecnym, czyli na przykład dopasowane do reszty aranżacji uchwyty lub nóżki.

Autor

Aleksander Gawlik

Redakcja drewno-mal.pl