Przegląd akcesoriów do łóżek piętrowych

Łóżko piętrowe jest rozwiązaniem cieszącym się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, jeśli jeden pokój musi dzielić ze sobą dwójka dzieci. Nie tylko zajmuje mniej miejsca niż dwa pojedyncze łóżka, ale również sprawdza się jako idealne miejsce do zabawy, jeśli jest wyposażone w akcesoria, które to umożliwiają.

Oczywiście, wiele osób podchodzi do niego z ostrożnością, łózko piętrowe może bowiem sprawiać wrażenie wysokiego, ogromnego mebla zajmującego pół pokoju. Istnieje wówczas obawa, że gdy wstawi się biurka i regały, dzieciom nie pozostanie już wiele miejsca do zabawy. Na szczęście, odpowiednie akcesoria sprawiają, że obawy te można uznać za bezpodstawne.

Poduszki

Na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście kolorowe poduszki, trudno się przy tym dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które mają do spełnienia funkcję ochronną. Najczęściej mają piankowe wypełnienie i żywe kolory. Poszewka została wyposażona w zamek błyskawiczny, co sprawia, że problemem nie jest ich prawnie, a ponieważ poduszka jest miękka, znakomicie chroni dziecko przed uderzeniami.

Dekoracje

Nie do przecenienia jest również pełniona przez nią rola dekoracyjna. Jeśli zależy nam na tym, aby nieco odmienić wystrój charakterystyczny dla dość wysokiego kózka piętrowego, możemy pomyśleć również o specjalnych kurtynkach w firmie zasłony. Dzieci znajdą dziesiątki sposobów na jej wykorzystanie, a kurtynka może być nie tylko scena teatralną, ale i znakomitą bazą.

Dekoracja pokoju

W takim przypadku jedna zasłona jest montowana na dłuższym rogu łózka, druga zaś trafia na krótszy róg. Dolne łózko zyskuje dzięki temu na atrakcyjności, a jeśli zajdzie taka potrzeba, może być znakomitą kryjówką. Dziecko śpiące na dole nie ma też podstaw do narzekania, że jego część łóżka jest mniej atrakcyjna niż ta, którą zajmuje brat lub siostra.

Fantazja

Bardzo ciekawym elementem, który jest w stanie odmienić górne łóżko piętrowe, okazuje się być tunel. Najczęściej montuje się go wykorzystując w tym celu śruby oraz konstrukcje metalowe, nie ma więc podstaw do tego, aby obawiać się o jego stabilność. Jego montaż jest szybki i łatwy. Górne łózko zyskuje dzięki temu zadaszenie i staje się kolejnym ciekawym miejscem do zabawy. Ciekawą dekoracją są również wieże do łóżek piętrowych. Sprawdzają się one też jako wykończenie, jeśli łózko jest wyposażone w zjeżdżalnię.

Autor

Aleksander Gawlik

Redakcja drewno-mal.pl