Przegląd łóżek do pokoju rodzeństwa

Gdy zastanawiamy się na tym, jakie cechy powinno spełniać łóżko przeznaczone dla dziecka, zwykle nie mamy wątpliwości, co do tego, że należy oczekiwać od niego zarówno bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności. Jeśli więc wybieramy do niego ramę i materac, powinniśmy mieć na uwadze i to, że dziecko będzie rosło nawet do osiemnastego roku życia.

Łóżko drewniane

Jak zatem wybrać łóżko, z którego tak dorosły, jak i dziecko będą zadowoleni przez długi czas. Jeszcze zanim sfinalizujemy zakup łóżka, powinniśmy poddać starannej analizie wszystkie związane z nim detale. Nie zaszkodzi więc, jeśli w centrum naszego zainteresowania znajdzie się przede wszystkim mebel wykonany z trwałego materiału, a więc choćby z litego drewna. Warto się przy tym upewnić, że jest ono wolne od drzazg i innych ostrych krawędzi.

Dobrym pomysłem może być również skonsultowanie ze sprzedawcą tego, czy farba lub lakier ni jest przypadkiem toksyczny. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do małych dzieci, trudno bowiem nie dostrzec tego, że mają one wyjątkowo bliski kontakt z mebelkami, które znajdują się w ich pokoikach.

Sprawdzone łóżko

Najlepsze łóżeczka to takie, które posiadają niezbędne atesty i zostały pomalowane z wykorzystaniem farb ekologicznych. Nie można też zapominać o tym, że małe dziecko nie powinno spać w łóżku z barierkami, a przedszkolaki wcale nie muszą być jeszcze gotowe na łóżko piętrowe.

Łóżko piętrowe

Te ostatnie już od lat cieszy się ogromną popularnością, nie powinno nas to jednak zaskakiwać, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem jak gdyby stworzonym do tego, aby uatrakcyjnić za jego pośrednictwem niewielki pokój zajmowany przez rodzeństwo.

Rodzice doceniają oszczędność miejsca, dzieciom zaś do wyobraźni możliwość spania na łóżku, na które można się dostać wchodząc na nie po drabinie. W ramie pod dolnym materacem często znajdują się zresztą dodatkowe szuflady, które tylko podnoszą funkcjonalność łózka, stają się bowiem znakomitym schowkiem zarówno na pościel, jak i na dziecięce skarby.

Nowoczesne łóżka

Co ciekawe, obecnie w sprzedaży dostępne są również łózka piętrowe, które w pewnym momencie można rozmontować, mamy więc do czynienia z rozwiązaniem, które jest w stanie zmienić całkowicie swoje przeznaczenie stając się dwoma łózkami w momencie, w którym dzieciom zacznie przeszkadzać brak intymności. Dobrze sprawdza się też łózko składające się z dwóch materaców, z których jeden na stałe jest ukryty w szufladzie, a ta może być rozkładana jedynie na noc, co za dnia pozwala na oszczędność miejsca.

Autor

Natalia Borycka

Redakcja drewno-mal.pl