Warto kupować meble drewniane

Istnieje powiedzenie, że ludzi biednych nie stać na tanie rzeczy. Ma ono swój sens, ponieważ kupowanie tanich zamienników sprawia, że bardzo szybko się one niszczą i zostajemy z pustymi rękami. Musimy po raz kolejny sięgać po portfel i zainwestować dużą sumę pieniędzy w nowe meble.

W branży meblarskiej takimi tanimi zamiennikami są zazwyczaj płyty wiórowe oraz płyty MDF. Drewno uważamy za zbyt drogie, ale mimo wszystko warto się nim zainteresować, ponieważ stawiają na nie miliony osób na całym świecie, jest to materiał naturalny i elegancki, a do tego bardzo trwały.

Zalety drewna

Drewno posiada wiele zalet i są to zalety znane od stuleci, a nie hasła reklamowe wymyślone przez speców od reklamy. Mogą nam o nich dokładnie opowiedzieć stolarze. Nie da się ukryć, że decydując się na płyty z MDF będziemy faktycznie mieli możliwość kupienia mebla w niższej cenie, ale będzie się to wiązało z kompromisami na polu jakości. Warto jest skupić się przede wszystkim na długofalowych skutkach swojej decyzji zakupowej. Stawiając na meble drewniane dostaniemy produkt o wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba ich będzie wymieniać już po kilku latach. Trzeba je będzie tylko odpowiednio pielęgnować, ale to nie jest ani trudne, ani kosztowne.

Drewno naturalne

Warto jest też podkreślać naturalność drewna. Jest to materiał przyjazny człowiekowi, także dziecko. Posiada właściwości antystatyczne przyciągające do siebie kurz, czyli wyłapujące go z powietrza. Docenią to przede wszystkim alergicy.

Branża meblarska

Nie da się także zaprzeczyć ich elegancji. Najlepsze aranżacje uzyskamy tylko z wykorzystaniem mebli z prawdziwego drewna. Elegancja to też uniwersalność.

Meble drewniane można dopasować praktycznie do każdego wnętrza niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono przygotowane. Wnętrza nowoczesne jak najbardziej lubią takie meble. Trzeba jedynie znaleźć najlepiej dopasowany do swoich potrzeb kolor i gatunek drewna. Tutaj wybór jest bardzo szeroki, ponieważ dostępne obecnie w sprzedaży meble są reprezentantami ogromnej ilości gatunków drzew iglastych i liściastych. Najczęściej są to sosna i dąb, ale mamy też chociażby buk i machoń.

Oszczędność

Ostateczny rachunek zysków i strat jest dla mebli drewnianych wręcz zaskakująco pozytywny. Nigdy nie istniały żadne wątpliwości pod względem jakości samego meble i jego trwałości, a jeśli wziąć pod uwagę jeszcze rachunek ekonomiczny w dłuższej perspektywie czasu, także liczenie pieniędzy będzie się opowiadało za pełnowartościowymi meblami drewnianymi.

Autor

Robert Krawiec

Redakcja drewno-mal.pl